Kiedy warto (a kiedy nie) zlecić rekrutacje agencji np. takiej jak nasza JARZYŃSKI Legal + Tax + Compliance Recruitment ?

  1. Kiedy rekrutacja standardowymi metodami nie daje efektów. Agencje są od „trudnych” rekrutacji. Te łatwe warto (ze względów kosztowych) rozpocząć własnymi siłami i dopiero po 2-3 mies. bez efektów rozważyć outsourcing tego procesu do agencji.
  2. Kiedy rekrutujemy starszych prawników (młodsi często aktywnie szukają pracy, np. na portalach typu Rekrutacje Prawnicze). Starsi odwortnie, to ich trzeba znaleźć i przekonać, bo bardziej cenią stabilizację i mają na pewnym etapie kariery już bardzo dobre warunki finansowe.
  3. Kiedy szukamy kogoś o wąskiej specjalizacji lub na „trudnym rynku”. Tutaj warto rozważyć współpracę już nawet przy rekrutacji młodszych prawników, aby nie stracić czasu.
  4. Kiedy zależy nam na czasie. Klient czeka, a my możemy stracić pieniądze przez opóźnienie w rekrutacji. Dobra agencja jest wstanie w przeciągu 5-10 dni przedstawić nam kandydatów, co bardzo przyśpiesza rekrutacje.

Masz pytania? Zadzwoń (502 342 502), napisz (rekrutacje@jltr.pl) lub porozmawiaj ze mną na Linkedin.