Prowadząc liczne rekrutacje dla naszych klientów biznesowych na stanowiska prawników wewnętrznych (in-house) widzimy, że wymaga się od nich bardzo wszechstronnej wiedzy i posiadania wielu uniwersalnych umiejętności. 

W momencie, w którym praca w kancelariach prawnych zmierza ku coraz większej specjalizacji, praca w działach prawnych firm (mimo widocznej tendencji ich rozwijania, kosztem zlecenia spraw na zewnątrz – outsourcingu), nadal wymaga wszechstronność. In-housi muszą być prawniczymi generalistami, znającymi się na wielu dziedzinach prawa, takich jak:

  • prawo spółek,
  • prawo pracy,
  • ochrony danych osobowych,
  • prawo procesowe,
  • prawo gospodarcze.

Do tego dochodzą specjalizacje wynikające ze specyfiki branży, w której działa firma. I tak in-house w firmie budowlanej będzie musiał się znać jeszcze na prawie budowlanym, zagospodarowania przestrzennego czy zamówień publicznych. In-house w firmie IT będzie musiał mieć w małym palcu regulacje dotyczące prawa nowych technologii.

Potwierdzają to zresztą nasze rozmowy z prawnikami. Nie tak dawno zapytałem na swoim profilu Linkedin co jest najtrudniejsze w pracy prawnika in-house? 40% osób odpowiedziało, że największym wyzwaniem jest wszechstronna wiedza prawnicza.

Rekrutując na stanowiska in-house Klienci, oraz my jako rekruterzy, zwracamy więc uwagę na posiadaną wiedzę i doświadczenie w wielu dziedzinach prawa, gdyż taka uniwersalność jest obecnie najbardziej pożądana na rynku.

Autor: Witold Jarzyński


Masz pytanie o rekrutacje prawników wewnętrznych (in-house)?

Napisz do nas (rekrutacje@jltr.pl) lub zadzwoń: 502 342 502.